Technical Description: Lanview LVN122004 networking cable White 305 m Cat5e U/UTP (UTP)
Certificates
Compliance certificates:
RoHS
Certification
Compliance certificates:
RoHS
Features
Frequency:
100 MHz
AWG wire size:
24
Twisted pair coupling type:
4x2
Conductor material:
Copper
Conductor type:
Solid
Jacket material:
Polyvinyl chloride (PVC)
Product colour:
White
Cable shielding:The protective layer for the cable, typically made of plastic.
U/UTP (UTP)
Cat5e
Cable length:How long the cable is.
305 m
Other features
5 mm
100 O
Packaging data
Package weight:Weight of the packaged product.
10.1 kg
Package height:The distance from the top to the bottom of the packaging.
305.5 mm
Package depth:The distance from the front to the back of the packaging.
300 mm
Package width:The distance from one side of the packaging to the other.
200 mm
Weight & dimensions
9 kg
Outer diameter:
5 mm